Odense Badgers kampprogram

Vi skal til toppen

Kampprogrammet for i år kan findes for hver afdeling i tabellerne nedenfor. Vi har i år hold i Kvalifikationsligaen, Danmarksserien, FNL og en sprudlende ungdomsafdeling.

Senior

+
-
dato
06-04-2019 kl 14.00
Hjemme
Aarhus Tigers
Ude
Odense Badgers
Adresse
Engelundsvej 11. 8260 Viby J
Resultat
39-0 L
dato
21-04-2019 kl 14.00
Hjemme
Søllerød Golddiggers
Ude
Odense Badgers
Adresse
Egebækvej 118. 2850 Nærum
Resultat
61 - 14 L
dato
05-05-2019 kl 14.00
Hjemme
Frederikssund Oaks
Ude
Odense Badgers
Adresse
Kornvænget 4. 3600 Frederikssund
Resultat
35-14 L
dato
12-05-2019 kl 16.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Triangle Razorbacks
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
0 - 58 L
dato
02-06-2019 kl 14.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Aab 89ers
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
20 - 60 L
dato
08-06-2019 kl 14.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Søllerød Golddiggers
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
0 - 70 L
dato
22-06-2019 kl 14.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Aarhus Tigers
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
8 - 62 L
dato
18-08-2019 kl 14.00
Hjemme
Aab 89ers
Ude
Odense Badgers
Adresse
Hornevej 2. 9200 Aalborg Sv
Resultat
36-0 L
dato
25-08-2019 kl 14.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Frederikssund Oaks
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
50 - 0 W
dato
08-09-2019 kl 14.00
Hjemme
Copenhagen Towers
Ude
Odense Badgers
Adresse
Ved stadion 6. 2820 Gentofte
Resultat
58 - 0 L

Junior U19

+
-
dato
07-04-2019 kl 10.00
Hjemme
Aarhus Tigers
Ude
Odense Badgers
Adresse
Engelundsvej 11. 8260 Viby J
Resultat
26-0 L
dato
13-04-2019 kl 14.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Hawks AFC Herning
Adresse
Solbærvej 5. 5260 Odense S
Resultat
10-14 L
dato
11-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Triangle Razorbacks
Ude
Odense Badgers
Adresse
Helligkildevej 2. 7100 Vejle
Resultat
52 - 0 L
dato
25-05-2019 kl 14.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
BGI Wolves
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
6 - 56 L
dato
10-06-2019 kl 14.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Aab 89ers
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
6 - 8 W
dato
22-06-2019 kl 10.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Aarhus Tigers
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
50 - 0 W
dato
17-08-2019 kl 14.00
Hjemme
Amager Demons
Ude
Odense Badgers
Adresse
Løjtegårdsvej 62. 2770 Kastrup
Resultat
8 - 12 W
dato
14-09-2019 kl 14.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Frederikssund Oaks
Adresse
Falen 95. 5000 Odense C
Resultat
20 - 12 W
dato
21-09-2019 kl 12.30
Hjemme
Kronborg Knights
Ude
Odense Badgers
Adresse
Løvdalsvej 9. 3000 Helsingør
Resultat
20 - 16 L

Junior U16

+
-
dato
04-05-2019 kl 14.00
Hjemme
Amager Demons
Ude
Odense Badgers
Adresse
Løjtegårdsvej 62. 2770 Kastrup
Resultat
-
dato
18-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Amager Demons
Ude
Odense Badgers
Adresse
Løjtegårdsvej 62. 2770 Kastrup
Resultat
dato
16-06-2019 kl 14.00
Hjemme
Holbæk Red Devils
Ude
Odense Badgers
Adresse
Arenavej 1. 4300 Holbæk
Resultat
dato
11-08-2019 kl 14.00
Hjemme
Slagelse Wolfpack
Ude
Amager Demons
Adresse
Parkvej 2. 4200 Slagelse
Resultat
dato
01-09-2019 kl 10.00
Hjemme
Slagelse Wolfpack
Ude
Søllerød Golddiggers
Adresse
Parkvej 2. 4200 Slagelse
Resultat
dato
15-09-2019 kl 14.00
Hjemme
Amager Demons
Ude
Odense Badgers
Adresse
Løjtegårdsvej 62. 2770 Kastrup
Resultat
dato
21-09-2019 kl 14.00
Hjemme
Søllerød Golddiggers
Ude
Odense Badgers
Adresse
Egebækvej 118. 2850 Nærum
Resultat

Junior U10/12/14

+
-
dato
04-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Aarhus Tigers
Ude
Engelundsvej 11. 8260 Viby J
dato
12-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Odense Badgers
Ude
Falen 95. 5000 Odense C
dato
18-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Holstebro Dragons
Ude
Mozartsvej 5. 7500 Holstebro
dato
25-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Triangle Razorbacks
Ude
Helligkildevej 2. 7100 Vejle
dato
01-06-2019 kl 10.00
Hjemme
Horsens Stallions
Ude
Sportsvænget 2. 8700 Horsens
dato
23-06-2019 kl 10.00
Hjemme
Middelfart Stingers
Ude
Færøvej 63. 5500 Middelfart
dato
10-08-2019 kl 10.00
Hjemme
Aab 89ers
Ude
Hornevej 2. 9200 Aalborg Sv
dato
17-08-2019 kl 09.00
Hjemme
Frederikssund Oaks
Ude
Kornvænget 4. 3600 Frederikssund
dato
31-08-2019 kl 10.00
Hjemme
Aarhus Tigers
Ude
Engelundsvej 11. 8260 Viby J
dato
14-09-2019 kl 10.00
Hjemme
Esbjerg Hurricanes
Ude
Lykkegårdsvej 11. 6700 Esbjerg
dato
22-09-2019 kl 10.00
Hjemme
Avedøre NFA Monarchs
Ude
Blytækkerporten 2. 2650 Hvidovre
dato
05-10-2019 kl 10.00
Hjemme
DAFF afsluttende stævne
Ude
Gladsaxe stadion: Gladsaxevej 200 . 2860 Søborg

Flag

+
-
dato
04-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Søllerød Golddiggers
dato
11-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Odense Badgers
dato
25-05-2019 kl 10.00
Hjemme
Odense Badgers
dato
09-06-2019 kl 10.00
Hjemme
Valby Royals
dato
22-06-2019 kl 10.00
Hjemme
Søllerød Golddiggers